Para dhe aparate të lojërave të fatit janë gjetur dhe konfiskuar në një objekt në Tetovë - Bota Sot
Para dhe aparate të lojërave të fatit janë gjetur dhe konfiskuar në një objekt në Tetovë

Tetova

Para dhe aparate të lojërave të fatit janë gjetur dhe konfiskuar në një objekt në Tetovë

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 16:20
Foto ilustrim

Gjatë kontrollimit në një objekt pa firmë, mbrëmë policia ka gjetur dhe konfiskuar 6.200 denarë dhe dy aparate të lojërave të fatit.

Siç informon zëdhënësi i SPB Tetovë Marjan Josifovski, objekti i cili gjendet në rrugën “Murat Bafqari” në Tetovë në pronësi  të personit A.M (49) nga Gostivari.

Sipas të dhënave të tij, kontrolli është kryer rreth orës 23:00, ndërsa paratë janë gjetur në aparatet e llojit “Apeks” me çka me vërtetin janë marrë.

“Kundër pronarit, pas zbardhjes së plotë të rastit do të ngritet padi për organizimin të paligjshëm të lojërave të fatit”, tha Josifovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...