COVID-19në gjykatën e Tiranës/ Plot 15 gjyqtarë e prokurorë të infektuar! Dy raste të rënda

Tirana

COVID-19në gjykatën e Tiranës/ Plot 15 gjyqtarë e prokurorë të infektuar! Dy raste të rënda

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 23:02
Ilustrim

TIRANË – Matja e temperaturës për këdo që futet në dhomën penale tëTiranës është masa e parë. Kurse  gjyqet mbahen me prani të reduktuar të publikut.

Në hyrje tëGjykatës Speciale funksionon edhe një tunel dezinfektimi por sërish Covid 19është futur në brëndësi duke prekur gjyqtar e pjesë të administratës.

Çdo ditë në dy gjykatat më të mëdha në vend gjykimet zhvillohen por ndërsa seancat e shtyra janë 10-20 të tilla për shkak se gjyqtar e prokuror janë duke u mjekuar dhe kaluar Covid-19 në karantinë.

ReportTv mëson se mes të prekurve disa prej tyre prokuror e gjyqtarë pasi kanë patur komplikacione të rënda janë dërguar për kurim në Turqi ku dy prej tyre ende nuk janë kthyer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat