‘Me rrezikshmëri të lartë’, kapet me 800 gramë kokainë 35 vjeçari dhe shoku i tij

Tirana

‘Me rrezikshmëri të lartë’, kapet me 800 gramë kokainë 35 vjeçari dhe shoku i tij

Më: 26 janar 2021 Në ora: 11:17
Foto ilustrim

Dy persona janë vënë në pranga nga policia e kryqytetit mbrëmjen e djeshme.

Bëhet e ditur se njeri konsiderohet si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore pasi rezulton në listën e më të kërkuarve.

Ai kërkohej për vrasje të mbetur në tentativë ndërsa gjatë arrestimit iu gjet edhe një sasi prej 800g kokainë.

Bëhet fjalë për Besmir Sula (Zeneli)  35 vjeç, i shpallur në kërkim për llogari të DVP Dibër, për veprat penale "Vrasja me paramendim” mbetur në tentativë dhe "Armëmbajtja pa leje". I arrestuar eshte edhe shoku i tij dhe Aleksandër Algeri. 

Njoftimi i policisë

Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar "Klienti", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. 

Sekuestrohen rreth 800 gramë kokainë, 1 automjet dhe 1 aparat celular.

Vihen në pranga 2 shtetas, posedues dhe shpërndarës të lëndës narkotike.

Njëri nga të arrestuarit, person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, i shpallur në kërkim për veprat penale "Vrasja me paramendim” mbetur në tentativë dhe "Armëmbajtja pa leje".

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të punës së pandërprerë për kapjen e personave që qarkullojnë me lëndë narkotike apo merren me shpërndarjen e tyre dhe të personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore që janë shpallur në kërkim, pas një pune hetimore disamujore, organizuan dhe finalizuan operacionin e koduar “Klienti”. Si rezultat u bë arrestimin në flagrancë i shtetasve: 

•B. S.(Z)., 35 vjeç, i shpallur në kërkim për llogari të DVP Dibër, për veprat penale "Vrasja me paramendim” mbetur në tentativë dhe "Armëmbajtja pa leje". 

•A. A., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi B. S.(Z)., me anë të lidhjeve të tij shoqërore siguronte sasi të mëdha lënde narkotike të llojit kokaine, të cilën ia jepte më pas shtetasit A. A., që ta shiste në doza të vogla, te klientë të ndryshëm në qytetin e Tiranës, me sasi nga 100 gramë deri në 1 kg, kundrejt vlerës 45 euro për gram. 

Në vendin e quajtur "21 Dhjetori", gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtyre shtetasve, u gjet një sasi me rreth 800 gramë lëndë narkotike kokainë, e cila u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku 1 aparat celular dhe një automjet që autorët e përdornin për shpërndarjen e lëndës narkotike. 

Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat