Sheshi “Skënderbej”, hapësira më e mirë publike për vitin 2018 - Bota Sot
Sheshi “Skënderbej”, hapësira më e mirë publike për vitin 2018

Tirana

Sheshi “Skënderbej”, hapësira më e mirë publike për vitin 2018

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 19:53
Sheshi “Skënderbej”

Në Barcelonë ditën e sotme u nda çmimi Europian për Hapësirën më të Mirë publike, i cili u fitua nga sheshi “Skënderbej” i Tiranës.

I pranishëm në Barcelonë ishte edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës. Çmimi për sheshin “Skënderbej u dha nga një juri ndërkombëtare.

Ishin 280 projekte në konkurrim nga 32 shtete Europiane dhe vendi i parë u fitua pikërisht nga sheshi “Skënderbej”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera