Izraeli nuk planifikon ta njoh Kosovën - Bota Sot
Izraeli nuk planifikon ta njoh Kosovën

Aktuale

Izraeli nuk planifikon ta njoh Kosovën

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 08:25
Foto ilustrim

Izraeli nuk planifikon ta njoh Kosovën ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Izraelit, Emanuel Nason.

Qeveria e Benjamin Netanyahut nuk ka pranuar kërkesën e Prishtinës për të hapur ambasadë në Jerusalem përderisa Izraeli nuk e njeh Kosovën.

Izraeli nuk planifikon ta njoh Kosovën ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Izraelit, Emanuel Nason.

“Qëndrimi ynë është i qartë, nuk do ta njohim pavarësinë e Kosovës, dhe nuk ka arsye të ndryshojë qëndrimi ynë”, theksoi ai gjatë një takimi me gazetarët nga Serbia dhe Mali i Zi, përcjell lajmi.net.

“Izraeli është plotësisht i vetëdijshëm se sa e ndjeshme është çështja e Ballkanit”, shtoi ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...