Vlora nis sezonin turistik, mbushet me pushues nga Kosova - Bota Sot
Vlora nis sezonin turistik, mbushet me pushues nga Kosova

Turizëm

Vlora nis sezonin turistik, mbushet me pushues nga Kosova

Më: 10 mars 2019 Në ora: 13:11
Vlora

Sezoni turistik duket se ka nisur me herët në Vlorë. Dhjetëra qytetarë nga Kosova kanë hapur jo zyrtarisht stinën turistike.

Janë pothuaj 160 pushuesit nga Kosova të cilët moti i ngrohtë i fundjavës i solli në Vlorë.

E në një stinë ku nuk bëhet plazh, kjo është koha ideale për të vizituar pikat turistike të zonës; Kaninën, Zvërnecin dhe Karaburunin. Por për herë të parë këtë vit edhe ishullin e Sazanit.

Operatorët turistike i shohin udhëtimet e organizuara dhe të hershme, si një shenjë për një sezon të mbarë dhe me fluks të madh turistësh gjate muajve në vijim. /tch

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat