Pulë me pesto, çka ju nevojitet? - Bota Sot
Pulë me pesto, çka ju nevojitet?

Ushqime

Pulë me pesto, çka ju nevojitet?

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 15:10
Ilustrim

Recetë e lehtë kur nuk dini se çfarë te gatuani.

Përbërja: 

Gjoksë pule

Kripë

Piper 1

Domate 1

Filgjan djathë mozzarella

Përgatitja: Ngroheni furrën në 200 gradë Vendoseni gjoksin e pulës në një pjatë për pjekje. Pulë sezonale me kripë dhe piper, për shije.

Përhapeni peston në çdo gjoks pule. Shtresa e domate në majë të pulës. Top me djathë mozzarella. Piqni për 40 minuta. Dhe për fund shijojeni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...