Pije freskuese dhe me kalori të ulët nga shalqiri! - Bota Sot
Pije freskuese dhe me kalori të ulët nga shalqiri!

Ushqime

Pije freskuese dhe me kalori të ulët nga shalqiri!

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 13:19
Foto

Pos që freskon, shalqiri është i pasur edhe me minerale, dhe i bën mirë shëndetit

Është e njohur që shalqiri ka pak kalori, andaj si i tillë është zgjedhje ideale kur përpiqeni të humbni ndonjë kilogram të tepërt.

Kjo pije është zgjedhje e shkëlqyeshme kur temperaturat kalojnë 30 gradë.

Ju nevojiten:

– 1 banane e madhësisë mesatare, e prerë në rrathë të vegjël,
– 2 grushte shalqi të prerë në kube,
– jogurt grek apo qumësht bajameje,
– 2 lugë të vogla mjaltë,
– 1 – 2 lugë të vogla fara chia

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni derisa tretja të bëhet e lëmuar.

Nëse dëshironi që pija të jetë e ftohtë, mund të përdorni banane të ngrira apo t’i qitni disa kube akulli. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...