Konsumimi i mishit po i kontribuon ngrohjes globale - Bota Sot
Konsumimi i mishit po i kontribuon ngrohjes globale

Ushqime

Konsumimi i mishit po i kontribuon ngrohjes globale

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 16:07
Foto ilustrim

Ekspertët e Kombeve të Bashkuara besojnë se ndryshimi i mënyrës së të ushqyerit, nga produktet e mishit në pemë dhe perime, mund të ndihmojë në luftimin e ndryshimeve klimatike.

Në një raport të publikuar së fundmi është thënë se konsumimi i madh i mishit dhe produkteve të qumështit në vendet perëndimore, është duke nxitur ngrohjen globale.

Megjithatë shkencëtarët nuk kanë kërkuar nga secili që të kthehet në vegjetarian.

“Ne nuk po iu themi njerëzve që të mos hanë mish. Në disa vende njerëzit nuk kanë zgjidhje tjetër. Mirëpo është e qartë se në Perëndim, jemi duke ngrënë më shumë se që duhet”, ka thënë profesori, Pete Smith, teksa ka bërë të ditur të gjeturat e raportit të hartuar nga 107 shkencëtarë në Gjenevë.

Në këtë raport kërkohet marrje e masave për të ndalur dëmin që po i bëhet tokës, proces i cili besohet se kontribuon në ndryshime klimatike.

Aty po ashtu paralajmërohen disa qeveri, se planet e tyre për të rritur drunj dhe për t’i djegur më pas ata për të prodhuar energji, do t’i kontribuojnë prodhimit të ushqimit, përveç nëse parashihet ndonjë shkallë kufizuese.

Sipërfaqja tokësore e planetit dhe mënyra si shfrytëzohet ajo, konsiderohet bazë për funksionimin e shoqërisë njerëzore dhe ekonominë globale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...