Recetë për paragjellë me të cilën Sophia Loren ka çmendur meshkujt - Bota Sot
Recetë për paragjellë me të cilën Sophia Loren ka çmendur meshkujt

Ushqime

Recetë për paragjellë me të cilën Sophia Loren ka çmendur meshkujt

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 17:29
Sophia Loren

Përgatitet thjesht

Gjinia mashkullore kurrë nuk ka qëndruar indiferent ndaj aktores italiane.

Kështu e ka përgatitur atë paragjellë Sophia Loren…

Përbërësit:

– 1 kg kërpudha;
– gjysmë filxhani thërrmija buke;
– gjysmë filxhani karkaleca të grirë të papërpunuar;
– 2 lugë të vogla qepë të reja të grira;
– 3 lugë të vogla selino të grirë;
– ¼ lugë e vogël hudhër të grirë;
– 2 lugë të vogla majdanoz të grirë.

Përgatitja:

Lani kërpudhat dhe hiqjani kërcejtë.

Përzieni thërrmijat e bukës, karkalecat, qepën e re, selinon, hudhrën dhe majdanozin.

Sipas dëshirës shtoni salcë domateje.

Qitni kripë dhe piper.

Mbushni kërpudhat me tretjen dhe piqni në 180 gradë Celsius 20 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat