Disa ushqime që ju ndihmojnë të largoni stresin - Bota Sot
Disa ushqime që ju ndihmojnë të largoni stresin

Ushqime

Disa ushqime që ju ndihmojnë të largoni stresin

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 06:53
Foto ilustrim

Një pjesë e madhe e njerëzve përjetojnë stres ose ankth në jetën e përditshme, por ka një mënyrë për ta parandaluar.

Zgjidhja janë gjithmonë ushqimet. Nuk është e nevojshme të merren medikamente ose të bëhen terapi për këtë.

Mjafton të konsumoni këto ushqime dhe ti bëni pjesë të dietës ushqimore, në mënyrë që të ndiheni më të qetë.

1-Qershi – Ju bën të ndiheni të qetë;

2-Kivi – Redukton nivelin e stresit;

3-Ushqimet e detit – Ju ndryshojnë humorin;

4-Avokado – Ju ndihmon që të jeni të kthjellët;

5-Fasule dhe thjerrëza – Kanë proteina, prandaj ju japin forcë;

6-Kos– Ndihmon me simptomat e stresit dhe stabilizon gjendjen shpirtërore;

7-Drithëra – Largon rrezikun për tu prekur nga sëmundjet kronike;

8-Qumështi – Largon ankthin;

9-Fara kungulli – Ndihmon që të ndiheni të lumtur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...