Dobitë e hurmave për shëndetin - Bota Sot
Dobitë e hurmave për shëndetin

Ushqime

Dobitë e hurmave për shëndetin

Më: 12 janar 2020 Në ora: 16:33
Foto ilustrim

Hurma është një fryt i nënvlerësuar dhe shpesh perceptohet si një karamele.

Megjithatë, ka disa arsye vërtet të zgjuara për të ngrënë rregullisht këto fruta të vogël.

Hurmet përmbajnë shumë lëndë ushqyese, duke përfshirë edhe shtatë vitamina të ndryshme dhe minerale – për shembull, vitaminë C, vitaminë A, disa vitamina B, kalcium dhe hekur

Dhe këtu janë disa arsye përse duhet të hani më shumë hurme!

1. Më shumë energji

2. Kundër aterosklerozës

3. Fuqizon mëlçinë

4. Përmirëson shikimin

5. Tretje më të mirë

6. Ndihmon kundër dhimbjes

7. Gjumë më të bukur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat