Trofta në salcë arrash

Ushqime

Trofta në salcë arrash

Më: 17 janar 2021 Në ora: 18:26
Foto ilustrim

Vakt i lehtë dhe i shijshëm i cili do t’ju kënaqë

Përbërësit:

– 2 trofta;
– 200 g arra;
– vaj ulliri;
– 2 gota ujë;
– 3 thelpinj hudhre.

Përgatitja:

Hidhni kripë peshqve dhe rrotulloni në miell.

Fërgoni në vaj ulliri, dhe pastaj vendosni në një vend të nxehtë.

Shtoni në vaj dy lugë miell, arrat e bluara dhe përzieni.

Përzieni ujin, verën dhe hudhrën, pastaj shtoni në tretje.

Shtoni pak uthull apo lëng limoni. Kriposni dhe përzieni.

Ju bëfshin mirë! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat