Njihuni me ushqimin që lufton dhjamin e tepërt dhe diabetin

Ushqime

Njihuni me ushqimin që lufton dhjamin e tepërt dhe diabetin

Më: 21 janar 2021 Në ora: 10:07
Foto ilustrim

Diabeti, dhjami i tepert apo shenjat e rrudhave shpesh kanë të përbashkët jetesën jo të shëndetshme ndaj duhet të kini parasysh si silleni me organizmin çdo ditë.

Fatmirësisht zgjidhja është shumë më praktike nga sa mendoni. Do ju duhet vetëm një përbërës kryesor i cili mund të gjendet në tregje dhe markete.

Po flasim për trëndafilin e egër dhe kokrrat e tij që janë një mrekulli për shëndetin. Kokrrat e Trëndafilit të Egër janë nga bimët medicinale me efektet më të fuqishme në organizmin e njeriut.

Trëndafili i Egër ose siç njihet me emrin botanik Rosa Canina e ka vendlindjen në Evropë dhe Shqipëria është një nga vendet e bekuara me këtë super bimë. Kokrrat e trëndafilit të egër janë të pasura me antioksidantë që funksionojnë më së miri si antirrudhë natyrale.Ato përmbajnë vitaminë C dhe yndyrna të shëndetëshme të cilat stimulojnë prodhimin e kolagjenit, mbrojnë lëkurën dhe e mbajnë atë të hidratuar.

Aplikoni vaj trëndafii të egër në fytyrë dhe lëkurë çdo ditë ju mbron nga rrezet e dëmshme të diellit UV dhe ju fal rininë për një kohë më të gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat