Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

Ushqime

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 16:00
Foto Ilustrim

Një desert i shijshëm dhe i thjeshtë për të gjithë ata që nuk e tolerojnë glutenin

Përbërësit:

– 6 vezë;
– 180 gr sheqer;
– 3 lugë arra;
– 280 g fara lulëkuqeje të egër
– 180 g gjalpë
– ekstrakt vanilje
– xhem kajsie ose dredhëzash

Përgatitja:

Ndani të verdhët dhe të bardhët e vezëve. Tundni të verdhët me sheqer. Pastaj shtoni gjalpë. Tundni dy-tre minuta.

Shtoni farat e lulëkuqes, kakao dhe ekstrakt vaniljeje.

Tundni të bardhët derisa të bëhen si dëborë e fortë. Përzieni tretjen.

Piqeni 25 – 30 minuta në 180 gradë Celsius.

Ftoheni 15 minuta, lyeni me xhem dredhëzash ose kajsie dhe hidhni sipër arra të grira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat