Do të habiteni, por këto tre ingredientë duhen mbajtur në ngrirje

Ushqime

Do të habiteni, por këto tre ingredientë duhen mbajtur në ngrirje

Më: 14 prill 2021 Në ora: 17:30
Ilustrim

Ka shumë ushqime që duhet t’i mbani në  frigorifer, në mënyrë që të zgjasin më shumë, po që ju nuk i dini. Për shembull, ju mund ta ruani miellin në frigorifer në raftin e freskët, për t’u siguruar që të zgjasin më gjatë.

Por jo vetëm miellin, janë edhe tre ingredientë të tjerë që duhet t’i mbani në frigorifer, mundësisht te ngrirja.

Bëhet fjalë për sodën e bukës, pluhurin pjekës dhe majanë. Këto ingredientë do të zgjasin shumë më gjatë nëse i ruani në një vend të ftohtë. Sigurohuni që t’i vendosni këta përbërës në enë plastike që mbyllen siç duhet.

Përndryshe, ato do të thithin aromat e tjera në frigorifer dhe kjo nuk do t’i sjellë siç duhet ushqimet tuaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat