Patatet dhe qepët nuk shkojnë kurrë së bashku

Ushqime

Patatet dhe qepët nuk shkojnë kurrë së bashku

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 13:51
Ilustrim

Nëse perimet tuaja prishen jashtëzakonisht shpejt, mund të bëni një gabim të zakonshëm kur bëhet fjalë për ruajtjen e tyre.

Patatet dhe qepët nuk shkojnë kurrë së bashku.

Është e detyrueshme të mbahen në vende të ndara, larg njëri-tjetrit dhe pa kontakte me njëra-tjetrën.

Kjo sepse të dyja, patatet dhe qepët lëshojnë lagështi dhe gazra që lehtësojnë pjekjen e tyre më të shpejtë.

Për t’i bërë ato të jetojnë më gjatë në dollapin tonë, ne gjithmonë i mbajmë ato në vende të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat