Si të përgatisni akullore nga shalqiri? - Bota Sot
Si të përgatisni akullore nga shalqiri?

Ushqime

Si të përgatisni akullore nga shalqiri?

Më: 11 gusht 2017 Në ora: 11:30
Akullore nga shalqiri

Përbërësit

3,5 gota shalqi
6 lugë të gjellës mjaltë
1 lugë të gjellës lëng limoni
1/2 gota jogurt
6 kivi
1 lugë të gjellës çokollatë copëza

Si të realizoni?

1. Shalqirin dhe lëngun e limonit e vendosni në blender, pastaj masën e derdhni në tasa të ngrirjes për akullore dhe i vendosni në frigorifer për ngrirje.

2. 3 lugë të gjellës mjaltë dhe kivin e vendosni në blender, ndërsa jogurtin e tundini me pjesën e mbetur të mjaltës.

3. Copat e akullores me shalqi dhe kivi ia derdhni jogurtit të përgatitur dhe prapë i vendosni për ngrirje.
Ju bëftë mirë!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat