Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1 - Bota Sot
Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1

Vlora

Lëkundet Vlora, tërmet me magnitudë 3.1

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Një tërmet 3.1 ballë ka lëkundur Selenicën e Vlorës në orët e mesditës, lëkundje që janë ndjerë dhe në qytetin bregdetar.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe thellësi 2 km. Epiqendra ka qenë 9 km në perëndim të Selenicës dhe 11 km në veri të Vlorës. Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera