Botërori i xhudos në Tokio, shuhet ëndrra për medalje e Akil Gjakovës - Bota Sot
Botërori i xhudos në Tokio, shuhet ëndrra për medalje e Akil Gjakovës

Xhudo

Botërori i xhudos në Tokio, shuhet ëndrra për medalje e Akil Gjakovës

Më: 27 gusht 2019 Në ora: 08:45
Ilustrim

Akil Gjakova u mposht në rrethin e tretë nga Behruzi Khojazoda.

Akil Gjakova i ka humbur shpresat për ta shtuar edhe ndonjë medalje në koleksionin e medaljeve të fituara nga xhudistët kosovarë gjatë Kampionatit Botëror Tokio 2019.

Akil Gjakova humbi në rrethin e tretë duke pësuar nga xhudisti nga Taxhikistani, Behruzi Khojazoda.

Gjatë dy ditëve të kaluara, Distria Krasniqi dhe Majlinda Kelmendi ia fituan Kosovës nga një medalje të bronztë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat