Gjakova mposhtet pas një lufte maratonike me italianin 

Xhudo

Gjakova mposhtet pas një lufte maratonike me italianin 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 12:16
Gjakova mposhtet pas një lufte maratonike me italianin 

(E plotësuar) - Xhudisti i Kombëtares së Kosovës, Akil Gjakova, mposhtet pas një lufte maratonike me italianin Giovani Esposito.  

Ballafaqimi shkoi në vazhdime dhe pas 7 minuta e 34 sekondave, Gjakova mundet nga italiani. Një luftë e çmendur, por fati në anën e italianit.

Xhudisti i Kombëtares së Kosovës, Akil Gjakova (-73 kg), e fillon shumë mirë garën Grand Slam në Tel Aviv të Izraelit.

Ai ka shënuar fitore ndaj garuesit nga Portugalia, Joao Fernando.

Gjakova kualifikohet në rrethin e tretë.

Ai synon të arrijë në zonën e medaljeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat