Aksident horror në Shën Gallen të Zvicrës, Shoferi i makinës së vjedhur vdes në arrati - Bota Sot
Aksident horror në Shën Gallen të Zvicrës, Shoferi i makinës së vjedhur vdes në arrati

Zvicra

Aksident horror në Shën Gallen të Zvicrës, Shoferi i makinës së vjedhur vdes në arrati

Më: 26 nëntor 2019 Në ora: 14:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident horror ka ndodhur të dielën në mëngjes në Shën Galen të Zvicrës, pas orës 4.30, ku u rrëzua një Audi R8, me çmim rreth 188 mijë franga zvicerane.

Shoferi i automjetit humbi kontrollin makinës nga shpejtësia e tepërt duke goditur një shtëpi. Ai vdiq në vendngjarje, shkruan Blick.ch përcjell “Bota sot”.

Shtëpia në rrugën kantonale përballë Qendrës Bau Hornbach shpërtheu si rezultat i përplasjes së dhunshme në flakë dhe u dogj plotësisht. Brigada e zjarrfikësve, policia dhe ambulancat ishin në aksion me një kontigjent të madh.

Shoferi kishte vjedhur më herët makinën nga një magazinë në Amrisëil TG. Shenjat e kontrollit në automjet ishin vjedhur nga një makinë tjetër dhe ishin ngjitur në makinën e vjedhur. Makina e dytë është një makinë e kompanisë që po qëndronte në një parking afër sallës së biznesit, thotë zëdhënësi i policisë kantonale Schëyz, David Mynall.

Se kush ishte ulur në timonin e makinës, policia  mund të njoftojë të martën. Është një zviceran 29-vjeçar nga kantoni Shën Gallen. I ndjeri kurrë nuk kishte pasur patentë shoferi, thuhet në përgjigjen për Blick. Po ashtu, ky person ishte nxjerrë jashtë disa herë për autobusë të papaguar.

Përveç kësaj, ai askund nuk ishte regjistruar.

Audia e vjedhur ishte parë të dielën pak para orës 4.30 nga një patrullë policie në Lachen SZ. Kur oficerët donin të kontrollonin automjetin, shoferi u arratis me shpejtësi masivisht të tepruar në drejtim të gurëve. Policia humbi kontaktin me automjetin. Shoferi më pas u ndez me shpejtësi 169 km / orë në qytet.

Në një rrethrrotullim - 50 metra para shtëpisë, Audia u ngrit, fluturoi nëpër ajër dhe më pas u rrëzua në fasadën e shtëpisë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat