Zvicerania e mbyti 7 vjeçarin nga Gjilani, ky është vendimi i Gjykatës

Zvicra

Zvicerania e mbyti 7 vjeçarin nga Gjilani, ky është vendimi i Gjykatës

Nga: A.M. Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 12:29
Ilias Mahmuti

Gruaja 75 vjeçare e cila ka mbytur Ilias Mahmutin, 7 vjeçarin nga Kosova, nuk është dënuar me burg, por është shpallur e sëmurë psikike nga Gjykata e Baselit.

Zvicerania e kishte sulmuar me thikë vogëlushin nga Gjilani.

Lidhur me këtë, ka reaguar mërgimtari nga Kosova, Ramadan Avdyli, ka shkruar në Facebook, se Gjykata e ka cilësuar vrasjen si “pa kujdesi”.

Postimi i plotë:

Si në shumë vende të botës që Drejtësia nuk është për të gjithë e Njejtë...DJE ndodhi edhe ne Gjykatën e Bazelit në Zvicër nji
PADREJTËSI E MADHE...
Nji Grua Zviceriane me 21.Mars 2019..në pikë te Ditës , në mes të Rrugës vetëm 200 m.nga shkolla dhe Shtëpia ku banonte Fëmiju 7 vjeqar , .me Gjakëftohësi në mënyrën kriminele Gruaja me nji Thikë e pren Djalin në Qafë dhe pas pak edhe Vdesë në Spital..
GJYKATA NUK E DENON GRUAN , POR E LIRON SI RAST PSIQIK QË TË PÊRCILLET ( NËNKONTROLLË) ME NJI SHTËPI PËR KINSE TE SËMUAR PSIQIK) , DHE E CILSON VRASJEN SI " PAKUJDESI" NGA VRASËSJA...E CILA KISHTE PROBLEME FINANCIARE E SOCIALE ME SHTETIN...POR
JO SE KA QENË AGRESIVE DHE KA HECUR E LIRË NË QYTET, POR , KÊRCNIMET E KËSAJ GRUAJE KAN QENË EVIDENTE NGA POLICIA E SHTETIT, POR NUK JAN MARUN MASA MBROJTËSE..GRUAJA ME VETÊDIJE E KA KRYE KRIMIN, SEPSE ME SMS
I KA NJOHFTUAR TË AFËRMIT DHE POLICINË SE NJI FĒMIJË TE LAGJES QË E NJIFTE ATE DHE FAMILJEN E KA EKZEKUTUE , PÊR ME JU HAKMARË SHTETIT..KJO QËNDRON NË RAPORTET POLICORE...DHE MOS TË DENOHET KJO SHENON NJI PRECEDAN NË DREJTËSI...
NGA ANA HUMANE DUHET TA PÊRKRAHIM KËTË FAMILJE QË TË ANKOHET DHE DREJTËSIN TA FITOJË, EDHE PSE ENGJËLLI 7 VJEQAR MË NUK DO TË KTHEHET...BËHUNI TE FORTË FAM.E NDERUAR NË KËTO QASTE TE DHIMBJES SË DYFISHTĒ...NE DO JEMI ME JU...

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat