Njëra nga gratë e vrara në Aargau, është gruaja e shtetasit të dyshuar nga Kosova - Bota Sot
Njëra nga gratë e vrara në Aargau, është gruaja e shtetasit të dyshuar nga Kosova

Zvicra

Njëra nga gratë e vrara në Aargau, është gruaja e shtetasit të dyshuar nga Kosova

Më: 8 janar 2018 Në ora: 16:28
Bashkëshortja Ala B e 54-vjeçarit nga Kosova që u arrestuar si i dyshuar për krimin që ndodhi në kantonin e Aargaut.

Njëra prej grave që u gjet e vrarë në një banesë në Hausen AG të Zvicrës, raportohet të jetë bashkëshortja Ala B e 54-vjeçari nga Kosova që u arrestuar si i dyshuar kryer për krimin që ndodhi në kantonin e Aargaut. 

Dy gratë u gjeten të vrara mëngjesin e të hënës, derisa policia kantonale e arrestoi shtetasin e Kosovës në vendin e ngjarjes, në banesën që i dyshuari dhe njëra prej viktimave banonin. Kjo e fundit, 38 vjeçare ishte gruaja e të arrestuarit.

Policia e kantonit të Aargaut, deri më tash ka konfirmuar krimin dhe arrestimin e një të dyshuari, po nuk ka dhënë detaje për gruan tjetër që u gjet e vrarë në banesën që e kishin me qita i dyshuari dhe viktima tjetër, në Hausen AG të Zvicrës. 

Mediat raportojnë se viktima tjetër nuk ishte bashkëbanuese e çiftit, por pa të tjera informacione shtesë.

Motivet e krimi janë ende të paqarta, derisa banorët përreth vendit të krimit i kanë thënë ’20minuten’ se çifti nuk ishte shumë kohë që ishin vendosur të banonin në apartamentin ku ndodhi vrasja e dyfishtë. 

Prokuroria ka iniciuar autopsinë për viktimat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera