Akuza të rënda: “Hashim Thaçi mund ta vriste Albin Kurtin njëjtë si Behajdin Hallaqin” - Bota Sot
Akuza të rënda: “Hashim Thaçi mund ta vriste Albin Kurtin njëjtë si Behajdin Hallaqin”

Aktuale

Akuza të rënda: “Hashim Thaçi mund ta vriste Albin Kurtin njëjtë si Behajdin Hallaqin”

Nga: D.RR Më: 16 prill 2019 Në ora: 09:52
Hashim Thaçi dhe Albin Kurti

Ish anëtari i SHIK-ut, Naim Mifatri përmes një postimi publik në Facebook ka shkruar se presidenti Thaçi ka gënjyer kur thoshte se Albin Kurti është frikësuar dhe s’ka dashtë armën as uniformën.

Miftari mendon se Albin Kurti me siguri sot nuk do të ishte gjallë.

Postimi i plotë:

Sylejman Selimi ish shefi i shtabit të përgjithshëm të UÇK për Albin Kurtin:

"Ai ka pas qëndrim qe të ndalet në Likofc e Drenic por Baca Adem (Demaqi) ka thane qe ai duhet në Prishtine".

Domethënë Hashim Thaçi gënjente siç gënjen gjithherë kur provokonte Albin Kurtin në parlament e Kosovës, kinse është frikësuar dhe s’ka dashtë armën as uniformën.
(Me siguri sot Albini Kurti nuk do ishte gjallë do ishte dëshmor edhe pse do vritej pas shpinës nga vet Hashim Thaqi siç vran Behajdin Hallaqin e shumë tjerë)...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...