A do ta mbështes rrëzimin e qeverisë Milaim Zeka? – Kjo është porosia e tij për Isa Mustafën! - Bota Sot
A do ta mbështes rrëzimin e qeverisë Milaim Zeka? – Kjo është porosia e tij për Isa Mustafën!

Aktuale

A do ta mbështes rrëzimin e qeverisë Milaim Zeka? – Kjo është porosia e tij për Isa Mustafën!

Më: 18 maj 2019 Në ora: 21:20
Milaim Zeka

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e NISMA-s Milaim Zeka, ka kundërshtuar inciativën e kryetarit të LDK-së Isa Mustafa, për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë “Haradinaj”.

Zeka, në një prononcim megjithëse shpreh pakënaqësi me punën e qeverisë aktuale, pohon se nuk mund të jetë më e mirë një qeveri e re.

“Jam i pakënaqur me punën e kësaj qeverie, por kush do të jetë qeveria e re, le të me thotë dikush se këtij njeriu duhet me ia dhënë votën për kryeministër. Nuk mund të këtë një qeveri më të mirë se kjo”, u shpreh ai, me pesimizëm.

Ndërkaq ideja për rrëzimin e qeverisë, e inicuar nga Mustafa sipas Zekës është si rezultat i mungesës së ideve më kreative për vendin.

“Isa Mustafa, tu mos pas asnjë ide kreative për asnjë çështje të caktume, çohet e kërkon zgjedhje në vend se me u marrë me gjendjen e tij shëndetësore”, tha tutje ai.

Në anën tjetër partitë opozitare, LDK, VV dhe PSD kanë shprehur vullnet për të bashkëpunuar për rrëzimin e qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...