Selimi: Ekziston rreziku që taksa të hiqet - Bota Sot
Selimi: Ekziston rreziku që taksa të hiqet

Aktuale

Selimi: Ekziston rreziku që taksa të hiqet

Më: 22 maj 2019 Në ora: 12:31
Rexhep Selimi

Zhbllokimi i dialogut mes Kosovës e Serbisë, heqja ose pezullimi i taksës një qind për qind ndaj produkteve serbe e boshnjake, si dhe çështja e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës pritet të jenë disa nga temat të cilat do të diskutohen në takimin e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj me kancelaren gjermane Angela Merkel, i cili do të mbahet më 6 qershor të këtij viti.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, e sheh si lajm këtë takim, mirëpo shpreson që ky takim të mos prodhojë lajme të këqija siç e quan ai, heqjen e taksës ndaj Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...