Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane - Bota Sot
Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Aktuale

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Nga: Z.B Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, e cila i dha fund gjenocidit serb mbi vendin tonë, Prishtinës iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”, përcjell “Bota sot” .

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruar se, “”. Bashkë me shtatoren e presidentit Clinton, rrugët Bush dhe Dol, ne po e përjetësojmë admirimin e popullit të Kosovës për kontributin përcaktues të SHBA-së për lirinë dhe pavarësinë tone”.

Postimi i plotë:

Kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës, sot iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka e bulevardit “Bill Clinton”. Bashkë me shtatoren e presidentit Clinton, rrugët Bush dhe Dol, ne po e përjetësojmë admirimin e popullit të Kosovës për kontributin përcaktues të SHBA-së për lirinë dhe pavarësinë tonë. Jemi të bekuar me miqësinë amerikane! HTH
 

Image
Image

 


 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...