Pas Haradinajt, edhe një tjetër anëtar i AAK-së sulmon ashpër Thaçin - Bota Sot
Pas Haradinajt, edhe një tjetër anëtar i AAK-së sulmon ashpër Thaçin

Aktuale

Pas Haradinajt, edhe një tjetër anëtar i AAK-së sulmon ashpër Thaçin

Nga: D.RR Më: 24 qershor 2019 Në ora: 09:42
Hashim Thaçi

Zëvendësministri i arsimit nga radhët e AAK-së, Muhamet Kelmendi, ka dhënë kritika të ashpra për presidentin Thaçit, pas anulimit të Samitit të Parisit, përcjellë “Bota sot”.

Ai e paraqet Thaçin se po i ndihmon Vuçiqit e Daçiqit në deklaratat e tij, ndërsa thotë se me këtë, tregohet plani për ndarjen e Kosovës.

Postimi i plotë:

Me kriminelët serbomëdhenj nuk bisedohet

Shqiptaret e dine se me shtetin fashist serb nuk ka bisedime. Kjo per faktin se Serbia vetem dhune dhe terror, gjenocid ka bere mbi shiptaret.
Serbia e done Kosoven e serbizuar.
Me deklaraten e kriminelit Vucic se "Serbia kurre nuk do te njohi shtetin e pavarur dhe sovran te Kosoves", as qe duhet biseduar shteti i Kosoves. Kjo tregon se Serbia i do bisedimet ne Kosoven si territor serb.
Perkunder kesaj, z.Thaci e vazhdon avazin e vete.
Ai tha:
" Vendimet dhe qendrimet e shtetit te Kosoves jane "fakt" per mos realizimin e marreveshjes me shtetin kriminal serb".
Mu kete qendrim te z.Thaci e perkrahi krimineli Dacic. Duke four ne Beograd mbi Kosoven, k.Dacic tha:
"Lidhur me bisedimet dhe te ardhmen e tyre tregon z Thaci. Ai tregoi se Kosova eshte shkaktare per mos zhvillikin e bisedimeve ne Paris".
Lidhja e tille midis ketyre dy subjekteve (sh.Thaci e Dacic), tregon se plani per marreveshje kryesisht qendron ne ndarje te vendit tone.
Kete e tha krimineli Vucic.
Nese nuk bisedohet per njohje te shtetit, pra, nese Serbia nuk e njeh shtetin e Kosoves, pse duhet biseduar?
Faktet flasin se ketu atehere eshte ceshtja e ndarjes se Kososes dhe shteti i Kosoves kete ndarje dhe copetim nuk duhet me asnje cmim per te pranuar.
Vetem me bazen e shtetit kunrdo duhet te ecet ne rrugen e zgjidhjeve te ceshtjeve tjera shqioraro - serbe. Pa njohje te shtetit nuk krijohen raportet per bisedime mbi ceshtjet ekonomike, politike dhe juridike.
Serbia duhet te japi llogari per vrasjet, per perdhunimet, per demet mareriale dhe per debimet e plaqkitjet e bera mbi popullin shqiptar.
Por, baze e tere zgjidhjes se ceshtjes eshte njohja e shtetit. Mbi kete futet ne veprim parimi
i reciprocitetit ne zgjidhjen e ceshtjeve nacionale, asaj shqiptare nen Serbi dhe serbe ne Kosove.
Asnje zgjidhje tjeter nuk duhet pranuar.
Thuhet se status-quoa eshte e demshme per Kosoven.
Enver Hoxhaj deklaroi:
"Per Kosoven statys-quoa eshte armiku me i.madh".
Si te iket nga kjo?
Me ndarje z.Hoxha te territorit te Kosoves!
Me ripushtim apo me ate qe tha krimneli Vucic se nuk do te njohet kurre shteti sovran i Kosoves.
Z.Hoxhaj mos vjedhni. Je ne pushtet tadh ec15 vite. Dergoni kriminelte ne burg. Ndaleni zThaci dhe xhavitat nga krimi dhe Kosova e merr te mbaren.
Status-quoa levize nga vendi me luften kunder krimit dhe korrupcionit Pa pune kembengulese ne luftimin e ekonomise informale dhe te mafise kriminale nuk levize vendi.
Po Kosova ka perspektive me shtet te zhvilluar dhe te ligjshem, pa krim dhe pa korrupcion, pa vegelat shoviniste ne pushtet ,me punesim dhe me te ardhura qe garantojne zhvillimin. Nuk ka perspektive vendi me krimet qe jane aktualisht.
Mjafte z.Hoxhaj
Perspektiva z.Hoxhaj nuk vjene nga marreveshja me shtetin serb. Kjo kerkon respekt dhe vullner te dyanshem per paqe. E Serbia e krimineleve te Milloshevicit, si Vucic e Dacic, kurre nuk do te kete paqe.
Vendi yne dhe populli shqiptar ece perpara vetem me zhvillim dhe pajtim kombetar te kombit.
Ka mundesi politike e juridike te realizohet edhe bashkimi kombetar, si forme e memyre shume e forte e zhvillimit te vendit dhe te kombit.
Ketu eshte perspektiva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...