Goditje e rëndë për Enver Hoxhajn - profesori i njohur ia numëron të gjitha një nga një! - Bota Sot
Goditje e rëndë për Enver Hoxhajn - profesori i njohur ia numëron të gjitha një nga një!

Aktuale

Goditje e rëndë për Enver Hoxhajn - profesori i njohur ia numëron të gjitha një nga një!

Nga: N.H Më: 14 gusht 2019 Në ora: 22:46
Enver Hoxhaj

Prof. Dr. Binak Maxharraj përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka drejtuar akuza të rëndë për zyrtarin e PDK-së, Enver Hoxhaj.

Maxharraj thotë se Hoxhaj nga paslufta i ka provuar të gjitha postet, ndërsa thotë tani gjendet në një gjendje të rëndë, për shkak, sipas tij, pasi që partia e tij po ballafaqohet me probleme të mëdha.

“Pra, shikojeni tani se si i ka rënë çehrja, ka ra në maziun, nuk po qesh, nuk po i hahet e as nuk po i pihet, sepse po i dhimbsen privilegjet që ia dhanë PDK”, shkruan mes të tjerave ai.

Ja shkrimi i plotë:

ENVER HOXHAJ ESHTE NE MAZUNE,I KA HUMBE QEHRJA?!

Dikur ky njeri para lufte apo ne ag te luftes jetonte ne diaspore.Me te ndegjuar se u kjall lufta ne Kosoves kunder dhunes serbe deklaroi se "do te kerkonte azul ne Serbi".

Po nuk ndodhi ashtu?!

Se si u katandis as vete nuk e di por turre e vrap me te perfunduar lufta u rras ne PDK.Ishte shend e vere nga gezimi.Gjate ketyre 20 vjeteve i provoi gadi te gjitha postet ne pushtet dhe ne PDK.Gjate gjithe kesaj kohe i thurte vargje dhe e hyjnonte PDK si partia me e madhe qe po bene shume per Kosoven,anipse kjo parti e beri te kunderten e shkaterroi Kosoven duke e vjedhe dhe plaqkite deri ne palce.

Mos ia zeni per te madhe i ka humbe qehrja,eshte ne mazune,ka rrezike ta kape ndonje dergje?!

Pra, shikojeni tashti se si i ka rene qehrja,ka ra ne mazun,nuk po qesh,nuk po i hahet e as nuk po i pihet,sepse po i dhembsen privilegjet qe ia dhane PDK.

Kjo ndodhe sespe partia e tij eshte ne panik te madhe,orteku, fortunat dhe stuhite do ta qesin kete parti ne qorr sokak,ne opozite ku do ta bejne atje nje rrugetim te gjate ose do te vetetshkatrrohen.

Nuk thote populli kot,ate se cka ja bene dikujt prite te dera e shtepise.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...