Dardan Sejdiu pas koalicionit me AAK-në: Unë jam tepër i bindur që koalicioni fitues ka filluar sot - Bota Sot
Dardan Sejdiu pas koalicionit me AAK-në: Unë jam tepër i bindur që koalicioni fitues ka filluar sot

Aktuale

Dardan Sejdiu pas koalicionit me AAK-në: Unë jam tepër i bindur që koalicioni fitues ka filluar sot

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 18:18
Dardan Sejdiu

Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate e Kosovës ka thënë se janë të bindur që koalicioni fitues i zgjedhjeve tashmë ka filluar.

Ai ka folur të hënën në “Imazh” te RTK.

“p. AAK dhe PSD e kanë pamundësuar që diskutimi i territorit të vendit të ecë më tutje. Përveç kësaj kemi qenë në gjendje ta përjashtojmë Listën Serbe komplet nga diskutimi që ka të bëjë me interesin e vendit. Koalicioni i PSD-së me AAK-në dhe dhe të tjerët është bosht për ta ndërtuar qeverisjen e ardhshme”, ka thënë ai.

“PDK dhe Vetëvendosje ndihen të kërcënuara dhe është interesant se si këto dyja bashkohen vetëm kundër PSD-së”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...