Thaçi: Sakrifica e Ismet Jasharit, dëshmi e vlerave kombëtare të luftës sonë - Bota Sot
Thaçi: Sakrifica e Ismet Jasharit, dëshmi e vlerave kombëtare të luftës sonë

Aktuale

Thaçi: Sakrifica e Ismet Jasharit, dëshmi e vlerave kombëtare të luftës sonë

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 11:01
Ismet Jashari

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 21 vjetorin e rënies, ka kujtuar Ismet Jasharin - komandant “Kumanovën”, të cilin e ka quajtur si njëri nga luftëtarët më të mëdhenj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Sakrifica e tij për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës është dëshmia më e mirë e vlerave kombëtare të luftës sonë, së cilës iu bashkuan luftëtarë nga të gjitha trojet shqiptare”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat