Dardan Molliqaj: Ka disa fjalë për Albin Kurti, e ofendon rëndë! - Bota Sot
Dardan Molliqaj: Ka disa fjalë për Albin Kurti, e ofendon rëndë!

Aktuale

Dardan Molliqaj: Ka disa fjalë për Albin Kurti, e ofendon rëndë!

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 22:14
Dardan Molliqaj

Kandidati për deputet nga radhët e PSD’së, Dardan Molliqaj e ka quajtur ‘tuc’ Albin Kurtin.

‘’Albini tuc është vetë. Tuc është ai’’, tha Molliqaj teksa përplasje sonte Pressing me Haki Abazin i cili së fundmi iu bashkua Vetëvendosjes.

Molliqaj e quaji servil dhe frikacak Haki Abazin. Madje i tha se është ipaditur dhe se nuk di me shkru si duhet, ndonëse e quan veten analist.

‘’Je frikacak dhe njeri që ngjyn kush cka i jep. Të ka qitë Albini qaty me gjy, ke shku’’, tha Molliqaj.

Haki Abazi ia ktheu se ‘’Je për gjynah o Dardan’’

Molliqaj tutje shoti se ‘’Për intersat e juve keni shku pas Ramushit. Para lufte, pas lufte ngjyn najsen. Tash ke mbetë pa fonde’’

‘’I frustruar bre po dukesh, shumë’’, i tha Abazi Molliqajt.

Tutje Molliqaj e quajti atë të palexuar.

‘’Vec kqyrjani dijen këtij. Vec kyqrjani shkrimin, në pastë ky dije, një njeri që sdi as me shkru, ska as logjikë brenda fjalisë. Që s’ka lexu kurrë asnjë libër’’, tha Molliqaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat