Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB, për të forcuar pozitën ndërkombëtare të Kosovës - Bota Sot
Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB, për të forcuar pozitën ndërkombëtare të Kosovës

Aktuale

Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB, për të forcuar pozitën ndërkombëtare të Kosovës

Nga: A.SH Më: 21 shtator 2019 Në ora: 23:07
Behgjet Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, përmes një shkrimi në Facebook ka se ka arritur në New York për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB.

“Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha për ta bërë vendin tonë më të fortë dhe me të integruar”, ka shkruar Pacolli.

Shkrimi i plotë:

Sapo arrita në New York për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB. Ditëve të ardhshme do të zhvilloj takime të rëndësishme me krerë shtetesh dhe ministra të punëve të jashtme për të fuqizuar marrëdhëniet e Kosovës me këto vende dhe për të forcuar poziten ndërkombëtare të Kosovës. Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha për ta bërë vendin tonë më të fortë dhe me të integruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...