Thaçi: Kemi ndërtuar traditë të zgjedhjeve të mira, le të fitoj Kosova - Bota Sot
Thaçi: Kemi ndërtuar traditë të zgjedhjeve të mira, le të fitoj Kosova

Aktuale

Thaçi: Kemi ndërtuar traditë të zgjedhjeve të mira, le të fitoj Kosova

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 08:57
Hashim Thaçi

Kosova sot mban zgjedhjet nacionale, në të cilat do të zgjedhet edhe Qeveria e Re.

Presidenti i Republikë ssë Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar qytetarët e Kosovës që të marrin pjesë në votime për një proces elektoral të drejtë, të lirë dhe fer.

Ai ka thënë se Kosova ka ndërtuar traditë të zgjedhjeve të mira.

Postimi i plotë:

Sot Kosova zgjedh legjislaturën e re, që do të nxjerrë edhe qeverinë e re të Kosovës, e cila duhet të përmirësojë jetën e qytetarëve tanë dhe të përballet me sfidat që i kemi përpara. Prandaj, ftoj për një pjesëmarrje sa më të madhe, për një proces elektoral të drejtë, të lirë dhe fer. Kemi ndërtuar traditë të zgjedhjeve të mira dhe të pranuara nga të gjithë. Sot le të fitojë Kosova. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...