Grenell mbërrin në Beograd, kjo është porosia e tij për Kosovën dhe Serbinë - Bota Sot
Grenell mbërrin në Beograd, kjo është porosia e tij për Kosovën dhe Serbinë

Aktuale

Grenell mbërrin në Beograd, kjo është porosia e tij për Kosovën dhe Serbinë

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 12:40
Richard Grenell

Richard Grenell, i  dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë ka mbërritur në Beograd.

Richard Grenell, i  dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë mbërriti në Beograd me një mesazh të qartë.

“Qytetarët e Serbisë dhe të Kosovës dëshirojnë paqe, zhvillim ekonomik, punë dhe një jetë më të mirë për fëmijët e tyre”, citohet Grenell në postimin e publikuar nga Ambasada e SHBA në llogarinë e saj në Twitter.

Emisari amerikan të mërkurën vizitoi Kosovës ku u takua me zyrtarë të lartë të këtij vendi dhe me të cilët bisedoi për dialogun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...