Haki Abazi tregon si po i dorëzohet Kosova zyrtarëve serbë - Bota Sot
Haki Abazi tregon si po i dorëzohet Kosova zyrtarëve serbë

Aktuale

Haki Abazi tregon si po i dorëzohet Kosova zyrtarëve serbë

Nga: H.O. Më: 8 korrik 2020 Në ora: 21:25
Haki Abazi

Ish zëvendëskryeministri i Qeverisë Kurti, Haki Abazi në një postim të tij në Facebook ka bërë thirrje për zgjedhje. Ai thotë se dorëheqja e kryeminisrit Avdullah Hoti është e domosdoshme.

Ai shkruan se Kosova është në rrezik dhe nuk i dorëzohet Rakiçit e as Vučicit.

Postimi i plotë:

Dorëheqja e Kotit është e domosdoshme, mos e rrezikoni edhe më shumë jetën e qytetarëve. Mos i detyroni ata t’ju tregojnë vendin- nuk ju duron askush me këtë nivel injorance të keqpërdorimit të institucioneve për reahtimin e familjarëve.

Dorëheqja pas tradhëtisë së votës-vullnetit qytetarë, së paku është akt pendimi. Kjo qeveri ilegale perveç që ka deficit të legjitimiteti dhe varet nga lista Srpska, është e paditur dhe injorante dhe përbën rrezik për sigurinë kombtare dhe rrezik për integritetin territorial dhe sovranitetin e republikës.

Kosova nuk i dorëzohet Rakiçit e as Vučicit.

#Zgjedhje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat