Politikani nga Shqipëria thotë se Haradinaj duhet të bëhet president i Kosovës - Bota Sot
Politikani nga Shqipëria thotë se Haradinaj duhet të bëhet president i Kosovës

Aktuale

Politikani nga Shqipëria thotë se Haradinaj duhet të bëhet president i Kosovës

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 13:46
Ramush Haradinaj

Ish-deputeti shqiptar, Koço Kokëdhima përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, i ka dhënë mbështetjen e tij ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinajt për t’i hyrë garës për president.

Politikani shqiptar, ka thënë ndër të tjera se populli i Kosovës meriton një qeveri të ligjshme dhe një president patriot përballë sfidave të zhvillimit ekonomik dhe nevojës së konsolidimit të shtetit.

Ky është postimi i plotë:

E përkrah ambicien e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të garuar për president të Republikës së Kosovës. Ai ka luftuar dhe familja e tij ka derdhur gjak si rrallëkush tjetër për lirinë e Kosovës. Ramushi në krye të shtetit do të jetë garanci kundër politikanëve antishqiptarë që mbështesin ndarjen e vendit dhe ndryshimin e kufijve.
Por Kosova duhet të zgjidhë njëherësh edhe krizën qeverisëse. Pas puçit kundër VV-së, në pushtet është një kabinet qeveritar pa mandat popullor, pjellë e kulisave dhe asnjë arnim nuk do ta përmirësonte atë. Populli i Kosovës meriton një qeveri të ligjshme dhe një president patriot përballë sfidave të zhvillimit ekonomik dhe nevojës së konsolidimit të shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat