KQZ refuzon mbi 16 mijë vota nga diaspora

Aktuale

KQZ refuzon mbi 16 mijë vota nga diaspora

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 12:35
Foto ilustrim

KQZ deri tani ka verifikuar 57 mijë e 568 pako me fletëvotime nga diaspora.

Kështu ka bërë të ditur Organizata Germin.

Sipas kësaj organizate deri sot në orën 12:00, 41 mijë e 280 votues janë aprovuar ndërsa 16 mijë e 288 janë refuzuar.

34 mijë e 2 pako janë të hapura deri tani.

GERMIN përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook thotë se përmes vëzhguesve të akredituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), është duke vëzhguar procesin e verifikimit të pakove me fletëvotime nga jashtë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR).

“Një pjesë e zarfeve të refuzuara do të rishqyrtohen edhe njëherë nga KQZ, para se të fillojë procesi i numërimit”, thuhet nga kjo organizatë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat