Prokuroria nis hetimet për sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi

Aktuale

Prokuroria nis hetimet për sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 13:29
Visar Duriqi

Prokuroria e Shtetit është deklaruar për sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi.

Me anë të një komunikate për media, Prokuroria e Prishtinës ka thënë se ka inicuar rast të “lëndimit të rëndë trupor”.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, njofton opinionin lidhur me incidentin ndaj gazetarit V.D., se me urdhër të Prokurorit të Shtetit, është iniciuar rast në drejtim të veprës penale “Lëndimi i rëndë trupor”, nga neni 186 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Prokurori i Shtetit, ka autorizuar Policinë e Kosovës për ndërmarrjen e të gjitha veprimeve të nevojshme hetimore, me qëllim të sqarimit të rastit dhe zbulimit të kryerësve të kësaj vepre penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat