E dërguara e SHBA-së në Kosovës flet për mos pranimin e Kosovës në Interpol - Bota Sot
E dërguara e SHBA-së në Kosovës flet për mos pranimin e Kosovës në Interpol

Aktuale

E dërguara e SHBA-së në Kosovës flet për mos pranimin e Kosovës në Interpol

Nga: A.M. Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 14:04
Colleen Hyland

E ngarkuara me punë në Ambasadën e SHBA-ve në Kosovë, Colleen Hyland, ka reaguar pasi që Kosova nuk është pranuar në Interpol.

Përmes një postimi në Twitter është shprehur e zhgënjyer  më rezultatin e votimit në Interpol.

Postimi i plotë:

Jashtëzakonisht e zhgënjyer me rezultatin e votimit  #InTERPOL. Ishte gjithnjëpër  një siguri më të mirë në Ballkan, Evropë dhe në botë. Me këtë rezultat, ne të gjithë humbasim. #Kosova duhet të mbetet e përqendruar në të ardhmen e saj evropiane dhe të koordinuar me aleatët e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera