Alpinistët nga Kosova, pamje e frikshme! - Bota Sot
Alpinistët nga Kosova, pamje e frikshme!

Alpinizem

Alpinistët nga Kosova, pamje e frikshme!

Nga: K. G. Më: 23 prill 2019 Në ora: 11:21
Mrika Nikçi

Për t’u ngjitur në majet të alpeve edhe aty ku ka borë apo akullnaja, vërtet është një mision i vështirë, që duhet të jesh më shumë se trim për t’ia mësyrë atyre lartësive.

Image

Një foto shumë atraktive, por në pamje të parë edhe e frikshme alpinistja Mrika Nikçi ngjitet drejt majës.

“Everest Base Camp 2019. Pas ushtrimeve te domosdoshme, vazhdojmë me rotacionin e parë - ngjitja në kampin 1, kampin 2 dhe kthimi në kampin bazë, veprime te nevojshme për aklimatizim”, shkruan Arianit Nikçi.

Image

Mrika e Arianiti

Arianiti dhe Mrika ose babë e bijë po vazhdojnë me pushtimin e majeve të ndryshme më të larta të botës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat