Mrika dhe Niti në majën më të lartë në botë! - Bota Sot
Mrika dhe Niti në majën më të lartë në botë!

Alpinizem

Mrika dhe Niti në majën më të lartë në botë!

Më: 27 maj 2019 Në ora: 12:51
Mrikë Malsorja së bashku me babain Arianit Nikçi

Ekspedita Everest 2019 përfundoi me sukses!

Mrikë Malsorja si 17 vjeçare njëherit alpinistja më e re nga të gjithë pjesëmarrësit botëror në Ekspediten Everest 2019, dhe si shqiptarja më e re, së bashku me babain Arianit Nikçi, realizuan me sukses ngjitjen në majen më të lartë në botë Mt. Everest 8848 led.

Ngjitja u bë sot me daten 27 Maj në ora 6:10 (ora lokale e Nepalit) të mëngjesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat