Klubi Alpin Prishtina me një garë të veçantë - Bota Sot
Klubi Alpin Prishtina me një garë të veçantë

Alpinizem

Klubi Alpin Prishtina me një garë të veçantë

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 10:31
Klubit Alpin Prishtina me një garë të veçantë

Sektori i Biçiklizmit i Klubit Alpin Prishtina, këtë të diel organizon pedalim rreth Liqenit të Badovcit dhe zones e Gollakut.

Ky tour ka karakter shetitës, trajnues dhe relaksues;
prandaj do të bëhen pushime më të shpeshta përgjatë rrugëtimit.

Do të përshkohet unaza e jashtme e Prishtinës rreth fshatrave Makovc, Grashticë, Mramor, Busi , Slivove për te vazhduar drejt Liqenit te Badovcit  dhe pastaj behet kthimi drejt Prishtines.
 
Pjesëmarrja është e hapur për gjithë të interesuari, thuhet nga Klubi Alpin Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat