Uta: U bënë të parët shqiptarë... - Bota Sot
Uta: U bënë të parët shqiptarë...

Alpinizem

Uta: U bënë të parët shqiptarë...

Nga: K. G. Më: 15 gusht 2019 Në ora: 14:34
Uta: U bënë të parët shqiptarë 

Alpinistët babë e bijë, Arianit dhe Mrika Nikçi, bënë mrekullinë në botën e alpinizmit.

“Mrika Nikçi dhe Arianit Nikçi përfundojnë projektin në ngjitjen e 7 majeve në 7 kontinentet e Tokës, ose ndryshe 7Summits.

Kështu përveç që u bënë të parët shqiptarë që e përfunduan këtë projekt, Mrika gjithashtu u bë vajza më e re në botë që përfundoi këto ngjitje”, shkruan alpinistja Ura Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat