Avioni rrëzohet në autostradë, kamioni shpëtoi për pak - Bota Sot
Avioni rrëzohet në autostradë, kamioni shpëtoi për pak

Amerika

Avioni rrëzohet në autostradë, kamioni shpëtoi për pak

Më: 16 mars 2019 Në ora: 10:29
Pamje nga video

Një avion turistik në të cilin ndodheshin piloti dhe instruktori, u rrëzua në autostradë.

Fatmirësisht shpëtuan vetëm me dëmtime të lehta, por nga rrëzimi shpëtoi për pak një kamion, i cili ishte në ecje e sipër.

Në pamjet që ju sjellim më poshtë të filmuara nga kamerat e sigurisë shihet se si avioni i afrohet rrugës, dhe përfundon jashtë saj.

Skena u shënua këtë të mërkurë pranë aeroportit të Toronto-Buttonville, në Kanada.

Drejtuesi i kamionit tha për mediat se, “Po ecja me shpejtësi, kur më doli avioni para syve. Tentova ta shmangja, kur u përplas”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...