New York-u mbetet për disa orë pa energji elektrike - Bota Sot
New York-u mbetet për disa orë pa energji elektrike

Amerika

New York-u mbetet për disa orë pa energji elektrike

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 09:24
New York

Mbrëmjen e së shtunës një pjesë e Manhatanit në New York ka mbetur për disa orë pa energji elektrike, raporton BBC.

Shumë njerëz mbetën në ashensorë dhe metro, ndërsa për disa orë kryqëzimet e mëdha të qytetit mbetën pa semaforë, duke krijuar një kaos të madh.

Ndërprerja e energjisë elektrike zgjati për rreth pesë orë.

E njëjta situatë kishte ndodhur në të njëjtën datë rreth 42 vjet më parë kur Neë York, mbeti tërësisht në terr për disa orë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...