Trump reagon pas ngjarjes në El Paso - Bota Sot
Trump reagon pas ngjarjes në El Paso

Amerika

Trump reagon pas ngjarjes në El Paso

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 08:03
Donald Trump

Pas ngjarjes së tmerrshme që ndodhi në El Paso të Teksasit kur një 21-vjeçar iu mori jetën 20 personave duke lënë edhe dhjetëra të tjerë të plagosur, ka reaguar presidenti amerikan Donald Trump.

Ai e përshkroi ngjarjen si një sulm të tmerrshëm, ndërsa tha se autoritetet po punojnë në zbardhjen e saj.

Trump e quajti këtë si një akt frikacakësh dhe theksoi se nuk ka asnjë arsye që do të justifikonte vrasjen e njerëzve të pafajshëm.

“Të shtënat e sotme në El Paso në Teksas, nuk ishin vetëm tragjike, por ishte një veprim frikacakësh. Nuk ka asnjë arsye që ndonjëherë do të justifikojë vrasjen e njerëzve të pafajshëm”, shkroi ai në Twitter.

21-vjeçari i identifikuar nga mediat si Patrick Crusius hyri në një supermarket duke hapur zjarr.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...