Aterron me aeroplan në rrugë - Bota Sot
Aterron me aeroplan në rrugë

Amerika

Aterron me aeroplan në rrugë

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 19:10
Foto

Gjatë 21 vjetëve sa punoj, kjo është hera e parë që kam parë një aeroplan se si aterron në rrugën Pacific, tha oficeri Clint Thompson për media lokale, vetëm disa momente pasi një aeroplan i vogël u ul me forcë në Parkland, Uashington.

Zëdhënësja e policisë Johanna Batiste tha se Thompson "ishte në gjendje që shumë shpejt të bëjë një gjysmë-kthim, të ndizte dritat dhe të ngadalësonte trafikun për të krijuar hapësirë, në mënyrë që piloti të binte në mënyrë të sigurt".

Askush nuk u plagos në incident, sipas një deklarate të Batista.

Ajo tha se ulja e detyruar ishte për shkak të dështimit të sistemit të furnizimit me karburant të avionit.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...