Aligatori kafshon gruan, pasi e ‘vizitoi’’ në shtëpinë e saj në Karolinën e Jugut - Bota Sot
Aligatori kafshon gruan, pasi e ‘vizitoi’’ në shtëpinë e saj në Karolinën e Jugut

Amerika

Aligatori kafshon gruan, pasi e ‘vizitoi’’ në shtëpinë e saj në Karolinën e Jugut

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 07:58
Foto

Gruaja e cila ndodhej në shtëpi, u befasuar kur pa një aligator në derën e saj, që dukej sikur po përpiqej ti binte ziles.

Duke përfituar nga çoroditja e gruas, aligatori e kafshoi atë në zonën e këmbës dhe dorës, sipas asaj që thanë autoriteteve, raportoi FoxNews.

Ajo u transportua në një spital për trajtim mjekësor.

Autoritetet kapën aligatorin, i cili ishte i gjatë rreth 9 metra dhe u shprehën se është vërtet për të ardhur keq, sepse ata janë kafshë të egra dhe e egra tregon faktin se nuk ka trend për tu përsëritur kjo llojë ngjarje.

Zyra e sherifit paralajmëroi banorët në Beaufort County “të jenë të kujdesshëm ndaj aligatorëve dhe të jenë të kujdesshëm kur ecni pranë pellgjeve dhe lagunave – veçanërisht gjatë natës kur shikimi është i kufizuar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...